Сутички між прихильниками Євромайдану та «антимайданівцями» (проросійськими активістами) в Одесі біля Грецької площі, 2 травня 2014 року
Фото:

EPA/SERGEY GUMENYUK

За час досудового розслідування масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі, унаслідок яких загинули 48 людей, правоохоронці допитали понад 1300 свідків. Задля встановлення всіх обставин злочину провели більше 250 експертиз.

Про це Громадському повідомили у прокуратурі Одеської області.

За результатами досудового розслідування статус обвинувачених мали 29 осіб, а 14 підозрюваних осіб перебувають у розшуку

Справи щодо 6 учасників подій 2 травня — у суді. Стосовно 4 людей вже є обвинувальні вироки за ч. 2 ст. 294 КК України (Організація масових заворушень, що призвели до загибелі людей або до інших тяжких наслідків). 

Нині на розгляді Апеляційного суду Миколаївської області перебуває апеляційна скарга прокуратури області на виправдувальний вирок Іллічівського міського суду щодо 19 фігурантів подій 2 травня 2014 року. 

Проукраїнські активісти знесли табір «антимайданівців» на Куликовому полі, після чого останні забарикадувалися в Будинку профспілок, Одеса, 2 травня 2014 року
Фото:

Олег Куцький/УНІАН

Крім того, у суді розглядають обвинувальний акт стосовно одного учасника масових заворушень 2 травня на Грецькій площі. Його звинувачують в умисному вбивстві чоловіка та посяганні на життя працівника правоохоронного органу.

«Під час судових засідань на прокурора та суд фактично здійснюється тиск присутніми у залі активістами», — заявили у прокуратурі.

У Центральному районному суді Миколаєва триває судовий розгляд обвинувальних актів стосовно двох інших осіб, який обвинувачують у підготовці до організації масових заворушень у 2014 році та умисних діях і публічних закликах до повалення конституційного ладу зміни державного кордону України. Нині вони перебувають під вартою.

Раніше місія ООН назвала розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі неефективним і заявила, що українська влада зробила недостатньо для ефективного розслідування.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року між прихильниками Євромайдану і представниками «антимайдану» сталися масові зіткнення в центрі міста й на Куликовому полі. Наслідком стала пожежа в Будинку профспілок, унаслідок якої загинули 42 людини. Ще шестеро людей загинули від вогнепальних поранень, які вони отримали під час сутичок на Грецькій площі та біля неї. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Правоохоронці розслідують події в межах кількох кримінальних справ за різними фактами, найбільш резонансне з них стосується подій на Грецькій площі.

Поділитись: