На кожній зустрічі в Мінську представники Росії та бойовиків піднімають питання офіційного закріплення так званої «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявив Олександр Моцик, екс-представник України в політичний підгрупі на переговорах у Мінську.

«Я провів десь 60 раундів у політичній групі за 2,5 року, і не було такого засідання, щоби Росія і ОРДЛО (так звані «ДНР» і «ЛНР» — ред.) не порушували питання про підписання формули Штайнмаєра», — розповів він.

Моцик додав, що Україна вже багато виконала в межах Мінських угод на «політичному треку» , зокрема ухвалила закон про особливості місцевого самоврядування на окупованій частині Донбасу, підготувала зміни Конституції про децентралізацію, а також визначила перелік населених пунктів Донбасу, у яких відбудуться місцеві вибори, якщо Верховна Рада оголосить про їх проведення.

«Тому те, що «формула Штайнмаєра» може розглядатися на наступному саміті «нормандської четвірки», нічого тут страшного немає. Але, розглядатися має не так, як каже Росія — в ультимативному порядку», — резюмував він.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак заявив, що «формула Штайнмаєра» є гарним підґрунтям для виконання Мінських угод.

План Штайнмаєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Нагадаємо, Росія наполягає на офіційному закріпленню «формули Штайнмаєра» як одній з умов проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки».

Поділитись: