РФ і Франція створять штаб по боротьбі з тероризмом

default/РФ і Франція створять штаб по боротьбі з тероризмом
Зберегти
Вигляд

Росія і Франція домовилися про створення спільної робочої групи військових експертів для боротьби з тероризмом. Це сталося 24 грудня під час зустрічі в Москві заступника Міноборони Росії Валерія Герасімова і начальника штабу ЗСУ Франції П'єра Де Вільє.

Про це повідомив прес-центр Міністерства оборони РФ.

Країни домовилися координувати дії, щоб зробити удари по угрупуванню «Ісламська держава» в Сирії більш ефективними.

«За підсумками зустрічі підтверджено спільне розуміння того, що і Росія, і Франція намагаються зберегти Сирію в якості єдиної, світської, багатоконфесійної держави», - заявили в Міноборони, передає Slon.ru.

В ході зустрічі заступник міністра оборони РФ представив П'єру де Вільє інформацію про те, що Туреччина, нібито, надсилає бойовиків в північні райони Сирії для поповнення рядів ІДІЛу.

Також Герасимов заявив «про триваюче розграбуванні природних багатств Сирії, кошти від продажу яких спрямовуються на фінансування «Ісламської держави, а також про роль Туреччини в цьому процесі».

Відносини між Туреччиною і Росією загострилися після того, як 24 листопада турецькі військово-повітряні сили збили літак Cу-24. За їх словами, він порушив повітряний простір Туреччини. Росія цей факт заперечує.

Військові відомства країн перервали всі діючи канали взаємодії. Росія призупинила безвізовий режим із Туреччиною та ввела санкції проти країни. Росія також заявила про призупинення переговорів по Турецькому потоку. Відтоді країни регулярно звинувачують одна одну у військових провокаціях.

З 2011 року в Сирії триває громадянська війна. На боці опозиції виступають США, режим уряду Башара Асада підтримує Росія. Третя сила – «Ісламська держава». Частина території Сирії контролюють курди та «Аль-Каїда».

/фото міноборони рф