УКРАЇНА

РФ підриває державність України, використовуючи російськомовне населення — експерти

14 квітня, 2018 16:04
УКРАЇНА/РФ підриває державність України, використовуючи російськомовне населення — експерти
Зберегти
Вигляд
Для підриву державності в Україні, країнах Балтії та інших сусідніх країнах Росія використовує фінансовану державою телевізійну мережу, різноманітні інформаційні веб-сайти та низку місцевих організацій.

Для підриву державності в Україні, країнах Балтії та інших сусідніх країнах Росія використовує фінансовану державою телевізійну мережу, різноманітні інформаційні веб-сайти та низку місцевих організацій.

Про це йдеться у дослідженні американського аналітичного центру RAND.

При цьому зазначається, що Україна залишається найбільш активним полем бою для російської пропаганди.

Як наголошують експерти, РФ намагається використати соцмережі для того, щоб вбити клин між громадянами та їхніми державами і для цього застосовує різну тактику.

«Там, де це можливо, вона використовує росіян та російськомовне населення.  У більш віддалених країнах ЄС і НАТО Кремль намагається досягти політичного паралічу, створюючи інформаційний хаос, розбурхуючи страхи та знижуючи довіру до західних і демократичних інститутів»,  — стверджують аналітики.

Згідно з дослідженням, найбільш ефективною тактикою у Кремлі вважають вбивання клину між етнічними росіянами та російськомовним населенням та відповідними державами — в Україні, Латвії, Литві, Естонії, меншою мірою — у Молдові та Білорусі.

Для цього РФ використовує синхронізовані дії — складну соціальну медіа-кампанію, яка містить новинні твіти, неприєднані коментарі на веб-сторінках, облікові записи соцмереж тролів та ботів, підроблені хеш-теги та кампанії у Twitter.

За даними експертів, кількість проросійських активістів у Twitter, які споживають і поширюють проросійську та антиукраїнську пропаганду, становить близько 41 тисячу акаунтів.

При цьому дослідники наголошують, що відсутність потужних російськомовних каналів інформації, не пов’язаних з Кремлем, обмежують можливості донести інформацію від представників країн Балтії до російськомовного населення, яке не говорить місцевими мовами.

Нагадаємо, у березні РФ звинуватила Латвію в дискримінації російськомовних людей через реформу освіти.

Пов`язані новини