рф практично вичерпала ресурс для «мобілізації» на Донбасі. Для «призовників» скасували медогляд — розвідка
російсько—окупаційні сили практично вичерпали ресурс для примусової мобілізації людей на окупованих територіях Донбасу та з 20 квітня призупинили проходження медогляду для «призовників».
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
За даними розвідки, офіційно в «Л/ДНР» пояснюють скасування медогляду «браком спеціалістів». Наразі потенційні «призовники» не мають змоги отримати документи, що підтверджують будь-які проблеми зі здоров’ям.
Причому, за даними ГУР, «мобілізують» навіть тих, хто має очевидні проблеми зі здоров’ям — каліцтво, інвалідність, важкі гострі захворювання — або встиг отримати на руки необхідні документи. Таких «призовників» розподіляють у підрозділи матеріально-технічного забезпечення.
Для пошуку ще не «мобілізованих» чоловіків призовного віку російська військова поліція проводить систематичні рейди на вулицях та за місцем ймовірного проживання людей.
Єдина альтернатива примусовій мобілізації — дати хабар за встановленими розцінками, які залежать від віку, спеціальності та стану здоров’я.
Зокрема, в окупованій Горлівці розмір хабаря для ухилення від «служби» становить від 5 тисяч рублів (2,1 тисячі грн), якщо сплатити безпосередньо на місці затримання. А після доправлення в районні відділи «МВС» — від 75 тисяч рублів (32 тисячі грн).
Як уникнути окупаційного «призовного пункту»?
Передусім — спробуйте використати різні формати саботажу призову:
- уникайте особистого отримання повісток і дзвінків з окупаційних «військкоматів»;
- змініть номер телефону або тимчасово припиніть його використання, якщо він відомий окупаційній владі;
- змініть місце проживання й не повідомляйте про нього;
- якщо на вас таки вийшли, не відмовляйтесь прямо від «повинності», а обґрунтуйте причини, чому не можете служити, наприклад, через стан здоров’я, релігійні переконання тощо. Причину бажано довести документами, тому підготуйтеся.
Що робити, якщо вас призвали окупанти?
- За першої безпечної нагоди здавайтеся у полон ЗСУ й повідомляйте, що ви громадянин України. Тоді ви — лише жертва воєнного злочину і згодом повернетеся додому живими;
- пам’ятайте: рано чи пізно винні за незаконну мобілізацію вас до зс рф нестимуть кримінальну відповідальність, відповідно до ст. 438 ККУ, або у МКС за порушення ст. 8-2(b) xv Римського статуту;
- не виконуйте незаконних наказів, що можуть призвести до жертв серед цивільного населення, руйнування цивільної інфраструктури. В іншому випадку ваші дії кваліфікують як злочин без термінів давності навіть за умови примусового призову.
Якщо ви добровільно приєднаєтеся до зс рф і берете участь у війні проти України, це буде злочином, відповідно до українського законодавства, за що загрожує до 15 років за ґратами.
- Поділитися: