Делегація Російської Федерації в ООН сама направила фотокопію листа екс-президента Віктора Януковича президенту російському президенту Володимиру Путіну

Делегація Російської Федерації в ООН сама направила фотокопію листа екс-президента Віктора Януковича президенту російському президенту Володимиру Путіну з підписом від 1 березня 2014 року, після того, як секретаріат ООН звернув увагу на відсутність підпису під заявою.

Про це розповів постійний представник України при ООН, екс-посол України в РФ Володимир Єльченко під час допиту на суді у справі про держзраду Януковича 21 лютого.

Під час допиту в Оболонському райсуді Києва свідок повідомив, що після засідання Радбезу ООН 3 березня 2014 року російська делегація письмово звернулася до секретаріату ООН з проханням поширити цей лист в якості документа Радбезу ООН.

«Але в направленому доповненні до листа пана Чуркіна заява була просто текстом без підпису на відміну від документа, який постпред РФ демонстрував на засіданні», — вказав він.

Єльченко зазначив, що за процедурою секретаріат Радбезу ООН забезпечив оперативну розсилку цього листа членам Радбезу, де було повідомлялося, що звернення Януковича поширять як документ Радбезу ООН, і його копія була надана партнерами українській стороні.

«У той же день на етапі підготовки листа Чуркіна від 3 березня 2014 роки для його подальшого офіційного поширення в якості документа Радбезу ООН секретаріат ООН звернув увагу російської делегації на відсутність підпису Януковича під його заявою. Після чого делегація РФ оперативно направила фотокопію заяви Віктора Януковича з підписом», — пояснив дипломат.

Постпред України в ООН також підкреслив, що деякі документи, які секретаріат ООН отримує від країн-членів, навіть якщо на них є якісь підписи президентів, міністрів, постпредів, на сайті ООН розміщуються з позначенням «signed» (підписано).

Єльченко повідомив, що на початку січня 2017 року одержав від Генеральної прокуратури України звернення з проханням отримати від секретаріату ООН завірену копію документа, який містив звернення Януковича до Путіна з проханням використовувати Збройні сили РФ на території України.

«4 січня 2017 року я звернувся з дипломатичною нотою до секретаріату ООН з проханням надання фотокопій цих документів, і отримав 6 січня пакет документів, який відправив заступнику міністра закордонних справ Сергію Кислиці та копію в Головну військову прокуратуру України», — розповів він.

Поділитись: