УКРАЇНА

Рябошапка не причетний до заповнення фейкової декларації від його імені — голова НАЗК

УКРАЇНА/Рябошапка не причетний до заповнення фейкової декларації від його імені — голова НАЗК
Зберегти
Вигляд

Неправдива декларація від імені члена Нацагентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки, була зареєстрована невідомими, але без зламу системи.

Про це в ефірі Громадського повідомила голова НАЗК Наталя Корчак.

За її словами, спеціальна комісія, яка розслідувала факт подання фейкової декларації, встановила, що невідомі здійснили вхід у систему за допомогою цифрового ключа.

«Встановлено, що був вхід у програму відбувся за допомогою цифрового ключа. Але чий це ключ, залишається під питанням. Пан Рябошапка отримав ключ в органах юстиції і він міг ним скористатися з сьогоднішнього дня, якби хотів заповнити декларацію. Тобто, мова іде про те, що через систему електронної верифікації хтось зайшов і заповнив декларацію від імені Рябошапки», — сказала вона.

В той же час, вона запевнила, що «система захищена і модифікації даних в декларацію не відбулося. Встановлено точно, що систему е-декларування не було зламано», — сказала Корчак.  

Хто саме міг заповнити декларацію заміть Рябошапки Корчак не зазначила. 

«Ми не будемо шукати винних. Сам Руслан Рябошапка має вирішувати, чи буде він шукати. Для цього потрібно звернутися до правоохоронних органів», — додала Корчак.

Нагадаємо, 19 серпня в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з'явилася декларація, нібито заповнена Русланом Рябошапкою. У ній зазначено, що він отримав 25 млн гривень в якості гонорару від ТОВ «Неякісний розробник».

Сам Рябошапка в коментарі Громадському сказав, що у справі про злам анкети мають допитати депутатів Антона Геращенка та Івана Вінника.

Пов`язані новини