16 серпня неподалік річкового порту в Києві перформансистка Марія Куліковська встановить надувний пліт і збиратиме їжу на подорож.

Пліт назвала «республікою» тих, хто шукає іншого життя, тікаючи від війни в Україні. Разом із правозахисниками 19 серпня Дніпром почне спускатись до Ржищева, із надутим човном команда транспортом добереться до Вилкового, щоб 24 серпня на плоті спробувати перетнути водний корон із Єропейським союзом.

Команда житиме на човні, харчуватиметься, чим пригостять перехожі. На сухопутній ділянці Куліковська встановлюватиме човен, щоб правозахисники обговорили із перехожими потреби переселенців в Україні. Марія не даватиме інтерв’ю, але фільмуватиме весь свій шлях до кордону. Усі охочі можуть приєднатися до «Плоту Крим» на своїх власних плотах. 

«Кожен із нас — потенційний біженець або переселенець. Я буду ночувати теж на плоті. І це буде небезпечно. Будь-хто може обрізати канат, яким закріпимо пліт. Тобто «пліт» – це спроба перевірити людей. Поцікавляться вони плотом або захочуть позбутися», – розповідає Куліковська. 

Стежити за маршрутом плоту можна у Фейсбуці.

На початку вересеня у Центрі Візуальної Культури у Києві презентують виставку «Пліт Крим», де покажуть фільм про шлях, який подолає Марія Куліковська з командою, та те, що лишиться від плоту.

 Марія Куліковська, перфомансистка

Куліковська відома видворенням із російського павільйону  Венеційського бієнале 2015 року. Там художниця презентувала преформанс  #onvacation. Кожен охочий міг вдягти камуфляжний одяг із таким написом і окупувати павільйон. 

Поділитись: