Рік у Європі почався з аномально теплої погоди: подекуди до 24°C
У Європі на початку 2022 року фіксують аномально теплу погоду. В Іспанії температура досягла 24,7°C, а в італійських Альпах, за прогнозом, буде на 15°C вищою від норми.
Про це пише The Guardian.
Так, у Більбао на півночі Іспанії температура досягла 24,7°C — максимуму, який ще ніколи не фіксували з початку ведення обліку (із 1947 року). У Сеговії неподалік Мадрида була зафіксована температура 22,7°C (найвища з 1920 року), а в сусідній Авілі вона досягла 20,2°C (і це так само найвищий показник з 1983 року.
«Такі високі температури не є нормальним явищем. Така погода зазвичай спостерігається у квітні», — наголошує Рубен дель Кампо, представник державного метеорологічного агентства Іспанії AEMET.
Він пояснив високу температуру наприкінці року масою гарячого повітря над Іспанією у поєднанні із високим тиском: «Це нормальне явище, але дивним є те, що ми фіксуємо такі високі температури».
Зазначимо, що перед таким аномальним теплом в Іспанії фіксували до 25 градусів морозу.
Водночас в районах італійських Альп за прогнозом температура підніметься на 15°C вище за середнє сезонне значення. Альпіністські рятувальники попередили про небезпеку сходження лавин.
Лука Меркаллі, метеоролог, каже: «Наразі температура близько 15°C в районах Альп на висоті 1600 метрів і не досягає нуля нижче 4000 метрів. Вночі навіть не було морозів — температура не опускалася нижче за 10 градусів, і це дуже незвичайно».
За прогнозами, температура на деяких з найвідоміших гірськолижних курортів Італії буде на 13-15°C вищою за сезонну норму в день Нового року, а м'яка погода, як очікується, збережеться до 3 січня.
Через це гірськолижні курорти на висоті до 2000 м зараз не можуть насипати на траси навіть штучний сніг і тому не працюють.
На решті території Італії також спостерігаються аномально теплі умови: 1 січня в Римі — до 18°C, а в середині наступного тижня у сицилійському місті Катанія прогнозують до 22°C.
Зміни клімату
За прогнозом Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), 2021 рік увійде до десятка найгарячіших за всю історію наукових спостережень.
Наприклад, у Києві ніч проти 16 липня виявилася найспекотнішою за понад 140 років спостережень: температура повітря не опустилася нижче ніж 24,4°C.
Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Як виснувала міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН, Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.
- Поділитися: