Андрій Магера, заступник голови ЦВК, прокоментував в ефірі hromadske.tv ситуацію з виборами у Павлограді, Дніпропетровська область. 

27 жовтня ЦВК вирішила не виділяти додаткових коштів на другий тур виборів мерів у містах із менше ніж 90 тисяч виборців. Роз’яснення ухвалили через те, що станом на початок виборчого процесу в Павлограді налічувалося 90,3 тисячі виборців, проте на виборах павлоградського міського голови 25 жовтня до списків для голосування внесли 89,8 тисячі виборців.

«ЦВК на виконання положень частини 7, статті другої закона Про місцеві вибори, оприлюднила інформацію про кількість виборців на виборах міських голів на всій території України і провизначення воборчої системи, яка застосовуватиметься на місцевих виборах міських голів на території України в газеті Голос України за 1 вересня цього року. Ця інформація була надана станом на 1 серпня. С точки зору закону, цю інформацію слід вважати константою», - пояснив Магера.

Заступник голови ЦВК також пояснив, що міська виборча комісія має право проігнорувати роз'яснення ЦВК, й самостійно призначити другий тур.

«С формальної точки зору усі рішення ЦВК є обов'язковими до виконання, але з іншого боку, якщо відповідна міська комісія намагається з'ясувати, що їм виконувати, закон про місцеві вибори, чи постанову ЦВК - тут застосовується акт вищої юридичної сили. В даному разі - закон про місцеві вибори. Дії павлоградської комісії - цілком законі. Я поділяю їхню позицію», - каже Магера.

На його думку, постанова ЦВК має бути скасована.

«На мене досить дивним є ті положення, які привели ЦВК щодо раз'яснення, зокрема щодо можливості зміни виборчої системи навіть не під час виборчого процесу, а фактично після голосування виборцями. На мою думку, така постанова ЦВК має бути скасована як хибна. Як за рішенням суду адміністративного, так і за рішенням самої ЦВК. Я би схилявся до другого варіанту», - вважає Магера.

Раніше міністерство внутрішних справ почало розслідування за фактом скасування другого туру виборів у місті Павлоград Дніпропетровської області.

У Павлограді за підсумками голосування 25 жовтня в лідери вийшли кандидат від Опозиційного блоку Анатолій Вершина і кандидат від Укропу Євген Терехов. Останній є демобілізованим бійцем АТО, одним із захисників Донецького аеропорту.

hromadske.tv

Поділитись: