УКРАЇНА

Рішення міжнародного суду ООН щодо Росії може бути через 5-7 років — речниця МЗС

13 червня, 2018 17:08
УКРАЇНА/Рішення міжнародного суду ООН щодо Росії може бути через 5-7 років — речниця МЗС
Зберегти
Вигляд
Меморандум України в позові до Російської Федерації щодо порушення Конвенції про недопущення різних форм расової дискримінації та Конвенції про заборону фінансування тероризму є проміжною стадією судового процесу.

Остаточне рішення у справі можуть ухвалити через 5-7 років, повідомила Громадському речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

«Виходячи із досвіду, остаточне рішення у справі може бути прийняте через 5-7 років. Це дуже тривала процедура. Меморандум — це фактично основна юридична позиція і доказова база України в цій справі. Тепер Росія має 3 місяці на визнання юрисдикції суду. Навіть попри долучення РФ до конвенцій вони можуть заперечити підсудність. Ці всі стадії суттєво затягують процес», — зазначила вона. 

Більше про судовий розгляд позову України до Росії в міжнародному суді ООН, переговори в нормандському форматі та долю українських політв'язнів — у програмі «Нині вже» 13 червня о 20:00.

Нагадаємо, 12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН докази фінансування Росією тероризму

Справа «Україна проти Російської Федерації» (Міжнародний Суд ООН) — позов України проти Росії, поданий 16 січня 2017 року представником України до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.

Пов`язані новини