УКРАЇНА

Рішення суду у справі «2 травня» можуть оскаржити у Євросуді – омбудсмен

УКРАЇНА/Рішення суду у справі «2 травня» можуть оскаржити у Євросуді – омбудсмен
Зберегти
Вигляд

Рішення суду Одеси щодо фігурантів справи «2 травня» може бути оскаржене в Європейському Суді з прав людини.

Про це в інтерв’ю Громадському сказала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

За її словами, це може статись через те, що політики чи представники громадськості іноді намагаються чинити вплив на суд.

«Наслідком політизації судового процесу стало те, що у нас іноді позбавлений можливості виносити рішення згідно із законом. Це реалії, в яких ми живемо, коли представники того чи іншого угрупування дозволяють собі впливати на суд», – сказала вона.

За словами Лутковської, як вплив з боку влади, так і з боку громадськості є неприпустимим у правовій державі.

«Виносячи рішення про зміну запобіжного заходу суд зобов’язаний кожен раз аналізувати це рішення: чи допитані всі свідки, чи може особа, яка тримається під вартою якимось чином вплинути на цих свідків, чи зібрані всі необхідні докази», – сказала вона.

Саме тому, за її словами, у випадку справи «2 травня» в Одесі можуть бути знайдені обгрунтування про оскарження рішення суду у Європейському Суді з прав людини.

Нагадаємо, що 8 червня Малиновський райсуд міста Одеси змінив запобіжний захід фігуранту справи «2 травня» росіянину Євгенію Мєфьодову з домашнього арешту на тримання під вартою строком на 50 днів, до 26 липня.

7 червня в Апеляційному суді Одеської області Мефьодов був затриманий в прямо залі суду. Росіянина взяли під варту через дзвінок до райвідділу одного з присутніх в залі, котрий заявив, що Мефьодов нецензурно висловлювався.

За 5 годин до цього апеляційний суд Одеської області змінив Мєфьодову запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. Внаслідок такого рішення, учасники «Правого сектора» та одеської «Самооборони Майдану» забарикадувалися в суді на кілька годин.

Пов`язані новини