Після ряду арештів українських суддів, підозрюваних у хабарництві, Вища рада правосуддя вирішила завадити дії нової норми, яка дозволяє спрощення процедури їх взяття під варту.

У судовій системі України відбуваються кардинальні зміни, ключова з яких — це скасування суддівської недоторканності. Завдяки конституційним змінам, суддів, яких ловлять «на гарячому», можуть бути заарештовані без отримання дозволів. Проте останнє рішення Вищої ради правосуддя перекреслює цей здобуток всупереч чинному законодавству.

Про це в ефірі Громадського розповів член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

За його словами, після ряду арештів українських суддів, підозрюваних у хабарництві, Вища рада правосуддя вирішила завадити дії нової норми, яка дозволяє спрощення процедури їх взяття під варту.

«Очевидно, коли це все побачила вища рада правосуддя, люди, які за цим всім стоять, зрозуміли, що процес запущений і неконтрольований. Тобто, суддів починають затримувати і застосовувати до них запобіжні заходи», — сказав громадський діяч.

«І от 16 січня вони кажуть: Ні! 3 місяці Конституція застосовувалася так, а з цього моменту, хоча нічого не змінилося, щоб суддю взяти під варту, звертайтеся до нас, і ми будемо давати згоду», — додав він.

Маселко зазначив, що через це незаконне рішення суддів звільняють всупереч закону.

«Відпустили суддю Соломинського суду, в Кропивницьокму відпустили. Я думаю, що в п’ятницю ми отримаємо ще одне рішення, яким буде скасовано запобіжний захід судді господарського суду Києва. Це абсолютно протирічить тому, що закладалося у конституції», — підкреслив він.

Нагадаємо, 7 лютого Вища рада правосуддя спростила надання дозволу на арешт суддів.

Учасники «Автомайдану» та представники Центру протидії корупції влаштували акцію під Адміністрацією Президента, аби нагадати про обіцянку Петра Порошенка спростити процедуру затримання суддів.

Поділитись: