Рішення Шостого апеляційного суду, який підтвердив скасування постанови уряду від 2016 року про підвищення тарифів на газ та опалення для населення не змінить ситуації з тарифами для українців, оскільки скасована постанова вже не чинна.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з журналістами у Харкові.

«Я хочу сказати одну річ. Мова йде про рішення (суду), яке скасовує рішення (уряду), яке вже декілька років нечинне взагалі. Я вважаю, що це передвиборча маніпуляція», — повідомив Гройсман.

Набуття чинності рішення суду не призведе до перерахунку платіжок за газ та опалення за період від 2016 року, адже з того часу уряд ухвалював інші постанови щодо тарифів, які суд не скасовував.

Нагадаємо, що 9 липня стало відомо, що Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду попередньої інстанції, яким визнається незаконним рішення уряду від 2016 року щодо підвищення ціни на газ для населення

Зазначимо, що відповідно до чинних постанов уряду ціни для населення формуються на підставі показника регульованих державою цін та ринкових цін на газ. Так, ціна на газ для населення не може бути вищою за регульований державою тариф (ПСО), за умови, що ринкова ціна на газ є нижчою за регульовану державою.

При цьому Україна в межах співпраці з МВФ зобов'язалася нівелювати різницю між ринковою ціною на газ та ціною на газ для населення. З цією метою наприкінці 2018 року уряд ухвалив рішення щодо підвищення цін на газ (оскільки тоді ринкові ціни були вищими за встановлений державою тариф).

Однак весною та влітку 2019 року ціни на газ на європейських ринках почали різко падати та стали нижчими, за регульований державою тариф. Для того, аби знизити вартість газу українцям уряду довелось змінювати формулу ціноутворення газу для населення, дозволивши продавати газ за ринковими цінами.

Зазначимо, що ціни на газ для населення у червні 2019 року знизили на 7,3%.

Поділитись: