В уряді підрахували, що рівень неофіційної зайнятості в Україні, тобто кількість людей, які працевлаштовані неформально, скоротився до найнижчого за останні 10 років рівня та склав 21%.

Про це йдеться у прес-релізі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Наприкінці минулого року рівень тіньової зайнятості впав до 21% — найнижча позначка за останні десятиліття. А з початку 2020 року з майже 200 тисячами працівників було укладено трудові договори», — повідомляють у Мінекономіки, посилаючись на дані Державної служби зайнятості.

У Мінекономіки вважають, що на детінізацію трудових відносин вплинули перевірки Держпраці та Державної податкової служби. Тоді роботодавці подали заяви на працевлаштування близько 64 тисяч працівників.

«Попри те, що сьогодні тіньова зайнятість все ще залишається значним викликом, результати вже є. Кількість громадян від 15 до 70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2019 року скоротилася (у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, на 125 тисяч осіб) та становила 3,5 млн осіб», — додають в Мінекономіки.

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов повідомив, що половина українців працездатного віку працюють легально. За його даними, таких в Україні 12,8 мільйона людей з 28,5 млн людей працездатного віку. Решта українців або працевлаштовані неофіційно, або виїхали на заробітки.

Також в уряді повідомляли, що планують створити 200 тисяч нових робочих місць у селах.

Поділитись: