УКРАЇНА

Рівень проблемних кредитів в Україні залишається високим — Fitch

4 травня, 2018 10:37
УКРАЇНА/Рівень проблемних кредитів в Україні залишається високим — Fitch
Зберегти
Вигляд
Міжнародна кредитна агенція Fitch повідомила що рівень проблемних кредитів, за якими не здійснюються належні виплати, перевищує 56%.

Міжнародна кредитна агенція Fitch повідомила що рівень проблемних кредитів, за якими не здійснюються належні виплати, перевищує 56%.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-реліз агенції.

В той же час, за результатами першого кварталу 2018 року, 25 найбільших банків Україні, на долю яких припадає близько 90% активів банківської системи, змогли виконати міжнародні нормативи достатності капіталу.

«У 2018 році НБУ проведе чергову оцінку якості активів та стрес-тестування найбільших 25 банків. Ми очікуємо, що оцінка підтвердить потребу деяких банків у докапіталізації, оскільки не всі українські банки мають достатнє покриття ризиків, пов’язаних з проблемними кредитами», — йдеться у повідомленні Fitch.

Там також наголошують що державні та іноземні банки мають доступ до додаткового капіталу, тоді як решта мають достатньо обмежений доступ, що підвищує ризики їхнього функціонування.

Напередодні в НБУ змінили підхід до здійснення перевірки банківських установ. З початку травня 2018 року інспектування банків здійснюватиметься за ризик-орієнтованою моделлю: чим більше значення має той чи інший банк для банківської системи — тим більш ретельними та частими будуть перевірки НБУ.

Раніше стало відомо, що Нацбанк купив у квітні 327 мільйонів доларів на міжбанківському ринку та оголосив про плани купувати по 10 мільйонів доларів щодня протягом 2 кварталу.

Також в НБУ змінили умови відкриття рахунків закордоном. Зокрема, змінився перелік документів, які необхідно подати для здійснення такої операції.

Раніше НБУ повідомляв, що українські банки планують розширити кредитування населення та підприємств.

Пов`язані новини