В усьому світі фіксується зниження рівня свободи на тлі успіхів націоналістичних і популістських сил в демократичних державах і актів агресії з боку авторитарних держав.

В усьому світі фіксується зниження рівня свободи на тлі успіхів націоналістичних і популістських сил в демократичних державах і актів агресії з боку авторитарних держав. Про це йдеться у щорічному дослідженні міжнародної правозахисної організації Freedom House «Свобода в світі — 2017».

Згідно з дослідженням, вже чверть століття посилюються тенденції переслідування політичними лідерами світу своїх вузьких інтересів і нехтування перевагами глобального миру і свободи.

«Ці тенденції прискорюються і починають руйнувати міжнародний порядок, в тому числі загальну повагу до усталених норм основних свобод і демократії», — сказав Арч Паддінгтон, один із співавторів доповіді на тему дослідження.

Зазначається, що основні демократичні держави світу загрузли в нерішучості після рішення Великобританії покинути Європейський Союз, антидемократичних кроків нового уряду Польщі, здобутків націоналістичних партій в інших частинах Європи, а також перемоги Дональда Трампа у США.

Одним із ворогів свободи в світі автори дослідження назвали Росію.

«Росія продемонструвала приголомшливу зверхність і ворожість, втручаючись в політичні процеси Сполучених Штатів та інших демократичних країн, посилюючи свою військову підтримку диктатури Асада в Сирії, і зміцнивши свою незаконну окупацію території України», — йдеться у дослідженні.

Зазначається, що в 2016 році 67 країн отримали чисте падіння рівня політичних прав і громадянських свобод, і лише у 36 країнах зафіксоване зростання.

Серед країн з рейтингом «вільна» у доповіді знизились бали Бразилії, Чехії, Данії, Франції, Угорщини, Польщі, Сербії, Південної Африки, Південної Кореї, Іспанії, Тунісу та Сполучених Штатів.

Правозахисники також визначили Україну як «частково вільну» країну.

Поділитись: