Рівень води на півдні продовжує знижуватися: на Миколаївщині вже немає підтоплених будинків

Середній рівень води на Херсонщині продовжує зменшуватися після підриву Каховської ГЕС, наразі він перебуває на позначці 80 см. А в Миколаївській області вода відійшла від раніше підтоплених будинків.
Про це повідомляють Штаб ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС та ДСНС.
На Дніпрі у створі поста «Херсон» з початку доби рівень води знизився на 7 см — наразі цей показник перевищує норму на 0,49 м.
На правому березі Херсонської області підтоплено 832 будинки у Херсоні, Білозерці, Дніпровському, Новогреднєвому та Благодатівці. На Лівобережжі відомо про підтоплення 17 населених пунктів. Від початку доби рятувальники відкачали понад 12 тонн води, а загалом — понад 135 тисяч тонн з 505 будинків та підвалів.
Як зазначає Міністерство внутрішніх справ, з Херсонщини вже евакуювали понад 2,7 тисячі людей, серед них 309 дітей і 80 маломобільних, а також 284 тварини.
Ситуація у Миколаївській області
Глава Миколаївської ОВА Віталій Кім в етері телемаратону «Єдині новини» повідомив, що ситуація щодо всіх 375 будинків області, які раніше підтопило, стабілізувалася. Крім того, два мости, які затопило після підриву ГЕС, встояли, на них уже відновили рух.
«Вода відступила. У нас там 50 см залишилося по Снігурівці, але це вже нижче за критичну точку. Можна сказати, що Миколаївщина вже не підтоплена зовсім», — наголосив Кім.
За словами мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, загальний рівень води в акваторії міста продовжує зменшуватися і на ранок цієї доби перевищує норму на 20 см.
Загалом, за даними МВС на 18 червня, Україна евакуювала 3614 людей, зокрема 474 дітей і 80 маломобільних осіб. Загинуло 17 людей: 13 — внаслідок утоплення, ще чотири — через вогнепальні поранення під час евакуації. Безвісти зниклою залишається 31 людина.
Підрив Каховської ГЕС
Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Через підрив греблі стався витік мастила з машинного залу гідроелектростанції: воно потекло в напрямку Чорного моря.
Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що греблю зруйновано внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники. Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян.
Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель наголосив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. А Європарламент заявив, що руйнування Каховської греблі — це воєнний злочин росії.
Пізніше журналісти New York Times проаналізували інженерні плани й дійшли висновку, що греблю Каховської ГЕС підірвала саме росія. Зокрема, росіяни мали всі інженерні креслення, а фундамент греблі міг протистояти майже будь-якому зовнішньому нападу. Найбільш імовірною причиною руйнування греблі NYT уважає підрив ремонтного проходу, який доступний із машинного залу.
Авторка: Анетт Абрамова
- Поділитися: