Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році.

Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році.

Про це в інтерв'ю «Українським Новинам» повідомив віце-президент і керівник компанії Westinghouse Азіз Даг.

Наразі потреби РАЕС повністю забезпечюються компанією «ТВЕЛ»  (Росія).

«Нещодавно підписано контракт — це й продовження й розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо», — зазначив Азіз Даг.

Топ-менеджер американскої компанії додав, що поставки палива на цю станцію розпочнуться у 2021 році. Ядерне паливо в Україну постачається зі шведського заводу Westinghouse.

Наразі паливо Westinghouse використовується на енергоблоках №2 і №3 Южно-Української АЕС (ЮУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область).

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія  Енергоатом підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Новим контрактом передбачається постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних в 2021-2025 роках.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile