Технології

Рівненська АЕС отримає ядерне паливо від американської компанії

19 лютого, 2018 14:03
Технології/Рівненська АЕС отримає ядерне паливо від американської компанії
Зберегти
Вигляд
Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році.

Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році.

Про це в інтерв'ю «Українським Новинам» повідомив віце-президент і керівник компанії Westinghouse Азіз Даг.

Наразі потреби РАЕС повністю забезпечюються компанією «ТВЕЛ»  (Росія).

«Нещодавно підписано контракт — це й продовження й розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо», — зазначив Азіз Даг.

Топ-менеджер американскої компанії додав, що поставки палива на цю станцію розпочнуться у 2021 році. Ядерне паливо в Україну постачається зі шведського заводу Westinghouse.

Наразі паливо Westinghouse використовується на енергоблоках №2 і №3 Южно-Української АЕС (ЮУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область).

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія  Енергоатом підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Новим контрактом передбачається постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних в 2021-2025 роках.

 

Пов`язані новини
Життя
8 грудня 2018
У Рівному працівники військкомату намагались затримати «призовника» на вулиці
У Рівному чоловіка на вулиці зупинили працівники військкомату і, не надавши жодних документів, вимагали проїхати з ними. Працівники військкомату поводили себе грубо і вживали лайку. Чоловік почав знімати подію на відео і викликав поліцію.За даними місцевого видання «Радіо Трек», за чоловіком до Рівного приїхали представники комісаріату з Хмельницької області, оскільки він нібито там зареєстрований. Водночас у коментарі UA:Рівне чоловік, який назвався Владом, спростував інформацію про реєстрацію на Хмельниччині.Він пояснив, що вранці йшов на роботу і до нього під‘їхало авто Hyundai, у якому перебували чоловіки у військовій формі. Один з них вийшов і почав вимагати проїхати з ними, оскільки вони шукають «осіб, які ухиляються від армії». Чоловіки у військовому також викликали поліцію.«Я пояснив, що я не призовного віку, вони мені мені кажуть, що все одно треба проїхати. Вони не пред'явили ніяких посвідчень, хамили, викликали поліцію на тій підставі, що я не хочу з ними їхати. Я теж викликав поліцію в свою чергу. У них не було моїх даних... Вони просто підходили до людей», – розповів Влад.Також він запевнив, що ніколи не був прописаний у Хмельницькій області.Повне відео інциденту чоловіка із працівниками військкомату оприлюднило місцеве видання «Типове Рівне».
ВажливоВажливо
Зберегти