Життя

РНБО ухвалила санкційний список «Сенцова-Савченко»

Життя/РНБО ухвалила санкційний список «Сенцова-Савченко»
Зберегти
Вигляд

Рада національної безпеки та оборони ухвалила санкційний список проти осіб, причетних до організації судилища в Росії над Надією Савченко та Олега Сенцова.

Про це повідомив речник президента Святослав Цеголко.

«РНБО затвердила санкційний список Савченко-Сенцова», — написав Цеголко у Твіттері.

На початку засідання глава держави зазначив: «Сьогодні на порядок денний винесено питання затвердження санкційного списку над особами, що організували судилище над Надією Савченко».

Президент нагадав, що під час останніх консультацій в Брюсселі українська сторона передала «список Савченко» очільникам Європейського Союзу. Міністерство закордонних справ також направило цей документ країнам-партнерам України.

Глава держави підкреслював, що санкційний перелік має стати «сиском Савченко-Сенцова» і до нього мають бути додані особи, які фабрикували справи проти інших незаконно ув’язнених в Росії осіб, зокрема Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха та Миколи Карпюка.

При цьому Порошенко підкреслив: «Це рішення («список Савченко») не припиняє нашої наполегливої праці з негайного звільнення Надії Савченко та інших українських героїв».

Також президент також доручив доопрацювати «список» та додати в нього тих осіб, які причетні до тортур українців і кримських татар в Криму. «Просив би, щоб розширення цього списку скоординували з нашими партнерами», — зазначив президент.

Раніше Уряд вніс «список Савченко» на розгляд РНБО.

/фото Твіттер/@STsegolko

Пов`язані новини