Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» провели рослідування стосовно активів родини екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого розшукують в Україні. Згідно з розслідуванням, його родина володіє 62 гектарами землі та чотирма апартаментами на півдні Іспанії.

Так, родині Татькова належить 62 гектари землі в муніципалітеті Міхас іспанської провінції Малага. Земля належить фірмі Vebelle Royal, власницею якої є колишня дружина судді Зоя Татькова. Ця земля, за оцінкою ріелтора, може коштувати до 2 мільйонів євро.

Татькова підтвердила журналістам, що раніше мала компанію в Іспанії, але продала її. Жінка не уточнила — кому, водночас назвала помилковою інформацію про 60 гектарів землі, якою, згідно з іспанським реєстром, володіє оформлена на неї фірма.

Зоя Татькова працювала викладачкою в Донецькому національному університеті й очолювала донецьке відділення Національної школи суддів до його ліквідації. За даними «Схем», її заробітна платня становила 10-12 тисяч гривень.

Водночас журналісти «Схем» з’ясували, що донька колишнього подружжя Татькових, 38-річна Олена, володіє чотирма апартаментами у тому ж регіоні Іспанії через фірму ІBEROGLOBAL INVESTMENTS 2000, зареєстровану на її ім’я. Однак такі доходи викликають сумніви, оскільки, за даними джерел «Схем» у податкових органах, починаючи з 1998 року, офіційно вона не заробила в Україні і мільйона гривень.

Раніше журналісти виявили близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та з десяток в Іспанії, записаних на його родичів і незаможних друзів.

Віктор Татьков за часів президентства Віктора Януковича очолював Вищий господарський суд України. З 2016-го року екс-суддю офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. За версією Генпрокуратури, він підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень. Його також підозрюють у створенні злочинної організації, відмиванні коштів та привласненні майна. Сам Татьков наразі переховується за кордоном.

Поділитись: