Нафтове родовище Brent, яке дало назву однойменному еталонному сорту нафти, вичерпається у 2020 році. При цьому у світі досі будуть використовувати назву Brent для позначення сорту нафти, подібної за складом.

Нафтова компанія Royal Dutch Shell, якій належало це родовище нафти, припинить видобуток вже у 2020 році, повідомляє The Wall Street Journal. Причиною цього є те, що запаси нафти у родовищі вичерпалися.

Родовище Brent відкрили у 1971 році. Воно розташоване у Північному морі між Норвегією та Шетландськими островами. З 1976 року з родовища почала видобувати нафту компанія Royal Dutch Shell. Нафта там залягала на відносно низькій глибині — близько 140 метрів, а її запаси були дуже значними.

Через свій якісний склад та великі обсяги, невдовзі на честь родовища назвали всю марку нафти, яка видобувається у цій частині Північного моря. При цьому наразі нафта Brent являє собою суміш нафти з різних родовищ.

Наразі нафта, видобута на родовищі Brent складає лише 1% у складі нафти, яка торгується під однойменною маркою. Навіть після вичерпання родовища, назву марки Brent не змінять.

Поділитись: