УКРАЇНА

Родичі українських політв'язнів вимагали зустрічі з Порошенком під АП

21 лютого, 2018 17:56
УКРАЇНА/Родичі українських політв'язнів вимагали зустрічі з Порошенком під АП
Зберегти
Вигляд
lead
Родичі українських політв'язнів, утримуваних в російських тюрмах провели акцію біля Адміністрації президента та вимагали Петра Порошенка зустрітися з ними.

Родичі українських політв'язнів, утримуваних в російських тюрмах провели акцію біля Адміністрації президента та вимагали Петра Порошенка зустрітися з ними.

Учасники акції зробили імпровізоване місце для зустрічі —поставили стілець з написом «Для президента», та стіл з інформацією про політв’язнів. Вони заявили, що чекають на президента.

Родичі також тримали в руках саморобні плакати з написами: «Росія катує — Україна не рятує», «Президенте, зустрінься з родичами бранців Кремля».

«Ми хочемо зустрітися з президентом, щоб дізнатися відповіді на наші питання, як проходить процес зі звільнення політв’язнів, — розповів Громадському організатор акції, брат «кримського диверсанта» Євгена Панова Ігор Котелянець.

«Зараз ми підготували звернення до президента з проханням провести цю зустріч. Ми вважаємо, що має бути окрема людина, яка буде займатися саме справами політв’язнів в Росії, адже ці справи мають проходити окремо від справ військовополонених на окупованих територіях», — додав він.

Під час акції до родичів вийшов представник секретаріату Адміністрації президента та запевнив, що звернення передадуть Петру Порошенку.

Мати Валентина Виговського, якого засудили в Росії на 11 років ув’язнення «за шпіонаж», наголосила, що політв’язні чекають на звільнення та постійно цікавляться, як відбувається процес.

«Нещодавно його перевели з ШІЗО, в яке відправили за якісь незначні провини, — розповіла Галина Виговська. — Він дуже схуд — на 12 кілограмів, проте тримається з оптимізмом, постійно питає, як йде процес звільнення. Та в нас вже зникає надія на це. Ми хочемо, щоб ці переговори були прозорими, щоб ми знали, як вони проходять і що говорити нашим дітям».

Під час акції до учасників прийшла спецпредставниця президента Україні в трьохсторонній групі, народний депутат Ірина Геращенко. Вона заявила, що справи політв’язнів президент тримає на особливому контролі. Також за словами Геращенко, Україна готова обміняти затриманих в Україні громадян Росії, та російська сторона проти такого сценарію.

Правозахисниця Марія Томак в коментарі Громадському зазначила, що це перша акція за чотири роки з вимогою зустрітися з президентом, хоча прохання призначити окрему людини, відповідальну за справи політв’язнів в Росії, звучать постійно.

«Ми постійно на цьому наголошуємо, нам відповідають, що є Ірина Геращенко, та вона займається справами полонених на окупованих територіях і ці справи не можна змішувати. Ці люди, які знаходяться в Росії, не входять в обговорення в Мінській групі. Тому ми вважаємо, що Україна має проводити більш наполегливу політику. Тим паче, ми бачимо по справі Ахтема Чийгоза та Ільми Умерова, яких звільнили завдяки президенту Туреччини, що це можливо», — каже Томак.

Родичі політв’язнів та правозахисники наголошують, що якщо зустріч не відбудеться найближчим часом, вони повторюватимуть подібні акції.

Як повідомлялося, на акції до учасників вийшла Ірина Геращенко, яка наголосила, що українська сторона готова обміняти затриманих громадян Росії на українських політв'язнів.

Пов`язані новини