Світ

Родичка Фріди Кало звинуватила Mattel у використанні образу художниці для ляльки Барбі

2 липня, 2018 18:34
Світ/Родичка Фріди Кало звинуватила Mattel у використанні образу художниці для ляльки Барбі
Зберегти
Вигляд
До 8 березня компанія Mattel випустила серію «Надихаючі жінки» з ляльками, які схожі на відомих жінок минулого і сучасності.

До 8 березня компанія Mattel випустила серію «Надихаючі жінки» з ляльками, які схожі на відомих жінок минулого і сучасності.

Серед них, зокрема, американська льотчиця Амелія Ерхарт, фізик і математик NASA Кетрін Джонсон, а також мексиканська художниця Фріда Кало.

Водночас внучата племінниця художниці Мара де Анда Ромео заявила, що виробник ляльок порушив її права, випустивши іграшку на честь Кало, повідомляє ABCnews.

За її словами, компанія випустила ляльку без її дозволу.

Адвокат Ромео Пабло Сангрі заявив, що Ромео не вимагає грошей, а хоче, щоб Mattel змінила зовнішній вигляд ляльки. Іграшку критикували за те, що у неї немає зрощених брів, як у художниці, а її сукня недостатньо повторює справжній одяг Кало.

Mattel випустила серію ляльок «Надихаючі жінки» Відео: Barbie

В Mattel відзначили, що працювали над лялькою спільно з панамською корпорацією Frida Kahlo, якій належать всі права на образ художниці.

Компанія стверджує, що корпорація не тільки дала їм дозвіл на використання образу, але і активно брала участь в створенні самої Барбі. Представник корпорації заявив, що отримав права від племінниці художниці Ізольди Пінеда більше десяти років тому.

Фріда Кало — мексиканська художниця, що зображала місцеву культуру поєднуючи стилі кубізму, символізму та сюрреалізму. Найбільш відома своїми автопортретами.

Пов`язані новини