Після звільнення з колонії, російський опозиційний активіст Ільдар Дадін і його дружина можуть покинути Росію.

Після звільнення з колонії, російський опозиційний активіст Ільдар Дадін і його дружина можуть покинути Росію.

Як повідомила Громадському дружина Дадіна Анастасія Зотова, наразі це її особисте бажання.

«Це мій намір, а рішення буде приймати Ільдар. Я дуже хочу покинути Росію, тому що мені дуже страшно тут жити далі. Коли Ільдара судили — я побачила всю цю систему. Я побачила, що абсолютно невинну людину можу в будь-який момент заарештувати, можуть відправити за ґрати і катувати. І цим садистам нічого не буде, і суддям, які приймали рішення теж нічого не буде», — сказала вона.

Зотова також розказала, що рішення суду про скасування вироку для Дадіна стало для родини несподіванкою. 

«Скасування вироку стало можливим завдяки інформаційній та міжнародній підтримці, тому що в РФ суди працюють тільки так. Уже визнали, що його заарештували незаконно, вже вирок скасовано з можливістю реабілітації Ільдара. Тепер можна подавати на компенсацію у зв'язку з тим, що Ільдар незаконного знаходився в колонії дуже довго, можна продовжувати доводити факти тортур. І, я сподіваюся, можна буде подати в суд на суддю, яка винесла завідомо неправосудне рішення», — заявила Зотова. 

За її словами, після того, як Дадін вийде з колонії, вони планують зайнятися боротьбою з тортурами в місцях позбавлення волі.

Нагадаємо, 22 лютого Верховний суд РФ звільнив політв’язня Дадіна

Нагадаємо, Дадін став першим у Росії засудженим за статтею про неодноразове порушення правил пікетування.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиційний журналіст Аркадій Бабченко залишив Росію.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: