Життя

Родини героїв Небесної сотні пропонують Горбатюка на посаду генпрокурора

Життя/Родини героїв Небесної сотні пропонують Горбатюка на посаду генпрокурора
Зберегти
Вигляд

Родини героїв Небесної сотні та громадськість вимагають прозорого конкурсу на посаду генерального прокурора України та пропонують розглянути кандидатуру Сергія Горбатюка.

З такою заявою виступив секретар ГО «Родина героїв Небесної сотні» та син героя Небесної сотні Володимир Бондарчук.

За його словами, найважливішим наразі є розслідування справ проти учасників Революції гідності та покарання винних у загибелі Небесної сотні.

«Справи щодо злочинів під час Революції гідності є індикатором того, чи змінилося щось у нашій країні», – зауважив Бондарчук.

На його переконання, певні результати у цьому напрямку з’явилися лише після створення управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Тому активісти пропонують розглянути на посаду генпрокурора кандидатуру начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

«Саме йому вдалося досягти тих певних результатів, які ми бачили під час його звітів, це й експертиза щодо зброї, й встановлення осіб, які 20 числа були причетні до вбивства наших рідних», – пояснив Бондарчук.

Генпрокуратура потребує радикальних змін, зазначив координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко.

«В тому гнилому морі, яке представляє сьогодні Генпрокуратура, є один острівець, який ще жевріє, тільки тому, що є керівник, який не дає йому потопитися в багні корупції, це управління спецрозслідувань Генпрокуратури», – сказав Сидоренко.

Він пояснив, що результати розслідувань не є такими значними, як хотілося б, але з паном Горбатюком родини Небесної сотні, поранені на Майдані, адвокати спілкуються майже щодня, і до цієї особи в них є довіра.

За словами члена Адвокатської дорадчої групи Романа Маселка, всі злочини проти Майдану можуть бути розкритими, але, передусім, для цього потрібне бажання та політична воля.

До того ж, тим, хто має бажання працювати та є професіоналами свої справи, необхідно надати відповідні повноваження для здійснення розслідувань та ресурси. Адвокат висловив думку, що нині Генпрокурор є залежним від волі президента та депутатів.

«В першу чергу, генеральний прокурор повинен керуватися законом. Він повинен чути і опиратися на суспільство. Суспільство має бути тим ключовим замовником, заради якого працює Генеральний прокурор», – наголосив Маселко.

Саме тому, на його думку, кандидати на посаду генерального прокурора мають ініціюватися суспільством і мати довіру від людей. Адвокат закликав до публічного обговорення кандидатур на цю посаду.

Крім того, міжфракційне депутатське об'єднання «Єврооптимісти» звернулося до президента з проханням внести кандидатуру Горбатюка на пост генерального прокурора України, повідомив народний депутата Мустафа Найєм.

«Міжфракційне об'єднання «Єврооптимісти» приєдналося до адвокатів Небесної сотні і також підтримало кандидатуру Сергія Горбатюка на пост генерального прокурора України, звернувшись з відповідним зверненням до президента", – написав Найєм у Facebook.

Він зазначив, що «був би дуже радий бачити таку людину генеральним прокурором України».

«Право президента самостійно вносити кандидатуру генерального прокурора визначено Конституцією. Але в даному випадку це не питання підтримки конкретного прізвища або людини. Це питання стандартів і норм, до яких ми закликаємо і на які просимо дорівнювати», – зазначив депутат.

«Пропонуємо вам винести його кандидатуру разом з іншими можливими кандидатурами на попереднє публічне обговорення громадськістю з метою врахування громадської думки при відборі кандидатури на посаду генерального прокурора України для подальшого внесення до затвердження Верховною Радою України», – процитував Найєм текст звернення до Порошенка.

Раніше Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України. Разом з тим, «Єврооптимісти» закликали Порошенко оприлюднити шорт-лист кандидатів на пост генпрокурора.

/фото uacrisis.org/

Пов`язані новини