Родичі загиблих під час Євромайдану та представники громадських організацій прийшли до Адміністрації президента, вимагаючи скасувати наказ «Про вдосконалення організації Генпрокуратури», яке, на їх думку може завадити розслідуванню.

Лист із низкою вимог вони передали до Адміністрації, повідомляє кореспондент Громадського.

Зокрема вони вимагають також привести механізм заочного засудження до міжнародних стандартів, повідомити потерпілих про те, скільки угод про визнання провини буде укладено зі слідством, залучити постраждалих в якості потерпілих до проваджень проти високопосадовців, дозволити голові Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергію Горбатюку самостійно проводити кадрову політику.

Як пояснив один із адвокатів Небесної Сотні Віталій Титич, після реорганізації департаменту у відділі фактично залишається близько 20 людей.

Окрім того, незрозуміло за яким принципом генпрокурор Юрій Луценко планує розділяти економічну і насильницьку складові справи.

24 жовтня Департамент спеціальних розслідувань ГПУ, очолюваний Сергієм Горбатюком, було реорганізовано. З нього виділено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

«Руйнуються всі напрацювання, це є кроком до знищення результатів роботи і непритягнення винних до відповідальності», – прокоментував рішення голови ГПУ Горбатюк.

Адвокатка родин загиблих учасників Євромайдану Євгенія Закревська вважає, що генпрокурор Юрій Луценко фактично розформував своїм рішенням департамент спецрозслідувань, який займається розслідуванням злочинів часів Майдану.

Згодом речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що Департамент з розслідувань злочинів Майдану ніхто не розформовував.

Сам генпрокурор пояснив, що не згоден з позицією голови Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка щодо того, що процес у справі злочинів режиму Януковича був виключно очним.

Також нагадаємо, що Луценко планує зібрати усі матеріали розслідування щодо режиму Януковича в одну велику справу і передати її до суду до кінця року.

Поділитись: