Компанія Rolls-Royce Group plc оголосила про створення мініатюрних роботів для оперативного огляду авіаційних двигунів, виробництвом яких вона займається.

Компанія Rolls-Royce Group plc оголосила про створення мініатюрних роботів для оперативного огляду авіаційних двигунів, виробництвом яких вона займається. За словами представників компанії, мініатюрні роботи дозволять значно прискорити перевірку двигунів.

Про це повідомляється на сайті компанії.

Проект мініроботів представили на авіасалоні «Фарнборо», що проходить у Великобританії. У розробці беруть участь фахівці з Гарвардського університету та Університету Ноттінгема.

Робот SWARM має розмір близько сантиметра та кілька ніг, а також камеру. Передбачається, що кілька таких роботів запускатимуться в двигун за допомогою гнучкого маніпулятора, а потім переміщатимуться по двигуну і в реальному часі передаватимуть зображення з камери оператору, який зможе оцінити стан деталей.

Робот FLARE матиме схожу конструкцію, але використовуватиметься для огляду внутрішніх поверхонь двигуна і нанесення термозахисного покриття в місці пошкоджень.

За словами інженера Rolls-Royce Group Джеймса Келлі, звичайна перевірка двигуна займає п’ять годин, а роботи дозволять скоротити її до п’яти хвилин.

На «Фарнборо» показали збільшені прототипи «роботараганів». Надалі планується зменшити їх розміри до 15 міліметрів і оснастити камерами.

Раніше Rolls-Royce заявила про розробку гібридного аеротаксі з дальністю польоту 800 кілометрів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile