Життя

Рош-Ха-Шана. Як хасиди змінюють Умань

Життя/Рош-Ха-Шана. Як хасиди змінюють Умань
Зберегти
Вигляд

Цьогоріч відсвяткувати іудейський новий рік до могили Цадика Нахмана приїхало близько 30 тисяч паломників з усього світу. Найбільших змін під час святкувань зазнала вулиця Пушкіна − тут зосереджене основне місце поселення хасидів. Вхід сюди дозволений лише за перепустками, а жінкам радять взагалі не ходити біля єврейських святинь.

Уманці розповідають, що приїзд хасидів створює незручності, зокрема на вулицях зʼявляється велика кількість сміття. Скаржаться містяни й на поведінку паломників: вони чіпляються до жінок, провокують бійки та навіть влаштовують стрілянину.

Місцеві жителі терплять цей безлад, адже натомість отримують значний прибуток. Найбільше доходів приносить оренда житла. У цьому році з одного паломника уманці беруть від 100 до 300 доларів, а в одному помешканні одночасно можуть жити до 12 осіб. Окрім того, в кілька разів зросли ціни на сувеніри та пасажирські перевезення.

Попри те, що кількість відвідувачів святині збільшилась майже на 10 тисяч, поведінка їх порівняно з минулими роками спокійніша. Помічник начальника уманського міського відділу міліції Леся Усенко розповідає, що з українськими правоохоронцями працюють ще 15 ізраїльських поліцейських. Вони допомагають подолати мовний барʼєр та врегульовують конфлікти між паломниками.

У 5776-ту річницю Рош-Ха-Шану молилися хасиди і за мир в Україні. В.о. міського голови Умані Олександр Цебрій раніше повідомляв, що прочани, які прибули до міста, перерахували 300 тисяч гривень на потреби воїнів у зоні АТО.

/ Громадське.Черкаси

hromadske.tv

Пов`язані новини