УКРАЇНА

Roshen та інші бренди ведуть торгівлю із самопроголошеним Придністров'ям — розслідування

16 лютого, 2018 18:52
УКРАЇНА/Roshen та інші бренди ведуть торгівлю із самопроголошеним Придністров'ям — розслідування
Зберегти
Вигляд
Журналісти молдовського видання RISE Moldova у своєму розслідуванні стверджують, що українські представництва світових брендів, а також компанія Roshen ведуть торгівлю із самопроголошеною «Придністровської республікою».

Журналісти молдовського видання RISE Moldova у своєму розслідуванні стверджують, що українські представництва світових брендів, а також компанія Roshen ведуть торгівлю із самопроголошеною «Придністровської республікою».

Як з'ясували автори статті, серед найбільших відправників товарів в самопроголошене Придністров'я — українські представництва Coca-Cola та Nestle, а також компанія Roshen, яка належить президенту України Петру Порошенку.

Товари Roshen продаються у самопроголошеному Придністров'ї, стверджують журналісти Фото: RISE Moldova

«В першу десятку відправників товарів, крім фірми президента Порошенка, увійшли українські представництва таких світових гігантів як Coca-Cola та Nestle», — йдеться у розслідуванні.

Журналісти називають «основним бізнес-партнером» брендів — холдинг «Шериф», до складу якого входить масштабна мережа однойменних супермаркетів. Власником «Шерифа» є відомий придністровський олігарх Віктор Гушан.

«З 2014 по першу половину 2017 року Roshen наторгувала з «Шерифом» на суму близько $3 млн. Більш того, весь товар відправляли прямо в Придністров'є, тобто в обхід контролю Молдовою», — йдеться в розслідуванні.

У самопроголошеному Придністров'ї продається Coca-Cola, виготовлена в Україні, стверджують журналісти Фото: RISE Moldova

Зазначається, що статистика, яка ведеться митницею Молдови, не містить офіційних даних про імпорт товарів з України.

Однак, журналісти знайшли доступ до експортних операцій з України, проаналізувавши які, склали топ-20 найбільших українських партнерів «Шерифа».

З 2014 року по першу половину 2017 року, за даними видання, київська Nestle «наторгувала» з «Шерифом» приблизно на $4 млн, а Coca-Cola — близько $ 1 млн.

У цілому з 2014 року з ТОВ «Шериф» близько 300 українських компаній наторгували на суму понад $ 100 млн, стверджують журналісти RISE Moldova.

У компанії Roshen на прохання надати коментар з приводу розслідування повідомили: «Корпорація Roshen не реалізує продукцію на території Придністров’я. В той же час повідомляємо, що Корпорація не співпрацює з мережею супермаркетів «Шериф».

У компанії Coca-Cola у коментарі Громадському також спростували інформацію, наведену в розслідуванні молдовських журналістів. 

«Дистрибуція здійснюється через компанію Кока-Кола Ботлінг-Кишинів, це офіційно зареєстрована в Молодові компанія, яка діє згідно законодавства країни. Інших покупців на території Молдови, включно з Придністров'ям, немає», — повідомили у компанії.

Громадське намагається дістати коментар компанії Nestle у зв'язку із розслідуванням. Новина буде доповнена.

Пов`язані новини