Росії доведеться затягти пояси – російський міністр

default/Росії доведеться затягти пояси – російський міністр
Зберегти
Вигляд

Російська національна економіка Росії балансує між стагнацією та рецесією. Про це написав міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв у статті у газеті «Ведомости». Очільник міністерства заявив, що Росія увійшла в негативну стадію економічного циклу.

Прогнози економічного розвитку Росії у мінекономрозвитку погіршили – російський ВВП у липні скоротився на 0,2%.

«Теперь при прогнозируемой цене на нефть примерно $100 за баррель в ближайшие годы бюджет будет верстаться уже с дефицитом, хотя и небольшим, что показывает критический уровень накопленных обязательств. Это означает, что резерв стимулирования экономики в основном растрачен ранее и требуется поиск новых источников роста. […] В новых экономических условиях государству следует затянуть пояса», – пише міністр, закликаючи уряд до скорочення видатків.

За словами Улюкаєва, зараз шукають шляхи, щоб поповнити бюджет, проте підвищення податків розглядають як «вкрай небажаний захід».

Російський міністр також повторює тезу про те, що введення продовольчих санкцій проти Заходу (країн, які ввели санкції проти РФ) відкриває можливості для стимуляції виробництва у Росії.

«Надо признать, что при том качестве институтов, которое у нас есть, невозможно существенно улучшить предпринимательский климат, заинтересовать инвесторов», – йдеться у публікації, підписаній ім’ям міністра.