Так звана «націоналізація» майна благодійної організації «Фонд «Крим» могла і не відбутися, якби там не розміщувався Меджліс кримськотатарського народу.

У цьому переконана кримський журналіст Валентина Самар, яка Скайпом Громадському розповіла деталі справи продажу будівлі Фонду. Така ж «чистка» спостерігається по всіх регіонах і районах Криму, де Меджліс орендував приміщення.

«Росії не потрібні кримські татари, як організована громада в Криму, тому що Крим на сьогодні – величезна військова база», - вважає Валентина Самар.

Майно фонду, зокрема будівлю в центрі Сімферополя, наразі плануються реалізувати на відкритих торгах. Ця інформація міститься в позовній заяві «Держкомітету» Криму з охорони культурної спадщини до БО «Фонд «Крим». Однак це протирічить діючим законам.

«За яким законом збираються реалізовувати майно? Одним позовом хочуть і вилучити і продати – це нонсенс взагалі!», – наголосила вона.

За її словами, за російським законодавством у випадку націоналізації, власникам приміщень мали б компенсувати витрати, зокрема і вартість націоналізованого приміщення. Однак наразі цього в Криму не відбувається, а на півострові йде повномасштабна кампанія з відбирання приватної власності організацій, установ та фізичних осіб.

Поділитись: