Війна

Росія 19 грудня відкликає представників СЦКК з України

18 грудня, 2017 15:54
Війна/Росія 19 грудня відкликає представників СЦКК з України
Зберегти
Вигляд
Росія відкликає представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню, і 19 грудня вони покинуть територію України.

Росія відкликає представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню, і 19 грудня вони покинуть територію України.

Про це заявило Міністерство закордонних справ Росії.

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

Для прикладу МЗС Росії наводить нібито «заперечення Києвом будь-якої документальної регламентації функціонування СЦКК». Також в РФ стверджують, що українська сторона Сіпльного центру з контролю і координації «свідомо створювала росіянам напружену морально-психологічну обстановку, чинила перешкоди для виконання ними своїх службових обов'язків».

МЗС Росії заявило, що Україна нібито «обмежувала російським офіцерам доступ до лінії зіткнення, забороняла спілкуватися з місцевим населенням тощо».

«В таких умовах подальша робота представництва Збройних Сил Російської Федерації в СЦКК стала неможливою. 19 грудня 2017 року російські офіцери, що входять до складу Центру, покинуть територію України.

Ми вже поінформували наших зарубіжних партнерів про цей вимушений крок»,— йдеться у заяві МЗС Росії.

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню». Про це повідомляє «Укрінформ».

На її переконання, росіяни хочуть дистанціюватися від активізації обстрілів на Донбасі, «демонструючи, що вони ніякого стосунку до цього не мають».

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін —  це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей. Він був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області.

Раніше повідомлялося, що РФ планує відкликати своїх представників зі Спільного центру контролю та координації.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На Донбасі немає армії Росії — Путін у відповідь українському журналісту.

Пов`язані новини