Виконання Мінських угод було заблоковано Росією та ватажками бойовиків, оскільки Кремль очікує отримати у цьому році більш лояльні угоди з боку нової адміністрації США та низки країн ЄС.

Виконання Мінських угод було заблоковано Росією та ватажками бойовиків самоназваних «народних республік», оскільки Кремль очікує отримати у цьому році більш лояльні угоди з боку нової адміністрації США та низки європейських країн. Про це повідомила представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

Зокрема, зазначила вона, блокування стосується питань щодо звільнення заручників.

«Саме тому з вересня фактично заблоковано питання звільнення заручників. Для Москви це козир у торгах за зняття санкцій. Мова йде й про політв'язнів в РФ і про заручників на окупованих територіях. Погано, що світ дозволяє Кремлю, що більше двох років незаконно утримує українців, використовувати заручників як елемент торгу», — зазначила Геращенко.

На її переконання, у цьому контексті дуже важливою є солідарність країн ЄС із Україною.

«Дуже важлива солідарна позиція країн ЄС, вже висловлена лідерами Німеччини, Франціі, Великої Британії, що санкції мають тривати до повного виконання Мінських угод, тобто, до повернення Україною контролю над кордоном. А безпекові і гуманітарні питання мають бути першочерговими», — підкреслила вона.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile