Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, незважаючи на те, що Європейський Союз заборонив європейським компаніям поставляти енергетичні технології на територію півострова.

Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, незважаючи на те, що Європейський Союз заборонив європейським компаніям поставляти енергетичні технології на територію півострова.

Про це з посиланням на джерела повідомляє Reuters.

Турбіни були зроблені на спільному з російським концерном заводі. У березні німецька компанія заявляла, що обладнання було доставлено в Тамань, однак, як стверджують джерела Reuters, дві з чотирьох турбін знаходяться в окупованому Севастополі, де їх збираються встановити на місцевій електростанції.

Зазначається, що Росія будує в Криму дві електростанції загальною потужністю 940 мегават за $ 1,3 мільярда для надійного енергопостачання, обіцяного жителям Кремлем після анексії території.

Поставка турбін Siemens для споруджуваних в Криму двох електростанцій раніше в цьому році була заморожена через ризик порушення санкцій, запроваджених Євросоюзом після анексії Росією.

У концерні відкидають інформацію про постачання своїх газових турбін на територію анексованого півострова. У Міністерстві енергетики Росії відмовилися від коментарів.

Чи брала участь Siemens в узгодженні поставки свого обладнання в Крим і була про це повідомлена російською стороною, невідомо, проте тепер компанії може загрожувати звинувачення в порушенні політики санкції ЄС.

Нагадаємо, що 29 червня набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії до 31 січня 2018 року. 

На початку травня до санкцій ЄС проти Росії приєдналися 4 країни. 

Зазначимо, що російські санкції є «дзеркальними» європейським. 

Санкції запровадили 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії в Україні. Обмеження націлені на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори, а також на область товарів подвійного призначення.

Вони передбачають обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для п'яти основних державних мажоритарних компаній та їх дочірніх товариств, а також трьом великим російським енергетичним компаніям і трьом оборонним підприємствам.

Забороняється експорт, імпорт на торгівлю зброєю, експорт товарів подвійного призначення для військового використання, санкції обмежують доступ РФ до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

На додаток до цих економічних санкцій, заморожені активи 150 фізичних та 37 юридичних осіб, також для них діє обмеження в'їзду до ЄС. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2014 після запровадження санкцій Росія вивела з банку в США $115 млрд.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: