Згідно з новим указом, для перетину кордону з Росією негромадянам цих країн достатньо мати при собі паспорт негромадянина.

Російська Федерація дозволить негромадянам Латвії та Естонії безвізовий в'ізд на свою територію. Відповідний указ президента Росії Владіміра Путіна опублікований у базі нормативно-правових актів країни.

Зазначається, що цей указ вносить зміни у старий указ 2008 року «Про порядок в'їзду в Російську Федерацію […] осіб без громадянства, що перебували у громадянстві СРСР і проживають у Латвійській Республіці та Естонський Республіці».

Згідно з новим указом, для перетину кордону з Росією негромадянам цих країн достатньо мати при собі паспорт негромадянина.

Як зазначено у пояснювальній записці до указу, в даний час утворилася окрема категорія негромадян, які не можуть скористатися безвізовим в’їздом на територію Росії.

«Питання безвізового в'їзду безпосередньо зачіпає інтереси наших співвітчизників у статусі негромадян Латвії і Естонії, і є по суті особливою категорією осіб, обмежених у своїх громадянських правах на території цих країн», — йдеться в документі.

Нагадаємо, інститут негромадянства у Латвії та Естонії передбачає відсутність політичних і деяких специфічних громадських прав у колишніх громадян СРСР, які не отримали статусу громадян новостворених республік. Згідно з законами Латвії та Естонії, для набуття громадянства необхідно пройти іспит зі знання державної мови, історії тощо.

На сьогоднішній день у Латвії проживає 252 тис. негромадян, а у Естонії — 81 тис.

Поділитись: