Політика

Росія і Туреччина домовились про «зручний» переклад листа Ердогана до Путіна – журналіст

Політика/Росія і Туреччина домовились про «зручний» переклад листа Ердогана до Путіна – журналіст
Зберегти
Вигляд

Росія і Туреччина обрали зручне обом сторонам формулювання, щоб розпочати налагодження відносин між країнами після інциденту із збитим російським літаком.

Про це в ефірі Громадського сказав журналіст Осман Пашаєв.

«Мені здається, що автор цих формулювань прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков. В минулому він працював першим секретарем посольства Росії в Анкарі, один із найкращих політиків у Росії, хто знає тонкощі турецької мови», – сказав Пашаєв.

Пєсков, за словами журналіста, був долучений до переговорів з пошуку прийнятного формулювання

«Буквально до першого листа Ердогана (а воно з’явилося на День Росії 12 червня) в турецьких медіа з’явилися великі репортажі про сім’ю Пєскова: про те як його доньки вважають, що Туреччина це їх друга рідна країна. Було зрозуміло, що Пєсков долучений до цих переговорів та сторони шукають формулювання. Це формулювання, яке з турецької можна перекласти як «не обессудьте», вона була використана у тексті листа, яке написав прес-секретар турецького президента. Весь текст, навіть на турецькій мові, ніхто так і не бачив. Але ми можемо довіряти цьому формулюванню, оскільки жодна сторона не спростувала ті речення, які з’явилися в мережі. От «не ображайтесь» повинно задовольнити і російську сторону, бо зараз російською так не перекладають, російською перекладають як «не обессудьте», а для турецького внутрішнього споживання вибачень як б і нема», – сказав Пашаєв.

Нагадаємо, раніше у Кремлі заявили про вибачення Ердогана за збитий російський літак. Проте згодом в Анкарі пояснили слова Ердогана.

24 листопада 2015 року турецькі винищувачі F-16 збили російський фронтовий бомбардувальник Су-24, який імовірно порушив повітряний простір країни поблизу кордону з Сирією. Пілот Олєг Пєшков був убитий пострілами з землі після того, як катапультувався з збитого літака. 

Після інцидетну військові відомства країн перервали всі діючи канали взаємодії. Росія призупинила безвізовий режим із Туреччиною та ввела санкції проти країни. Росія також заявила про призупинення переговорів по Турецькому потоку.

Пов`язані новини