УКРАЇНА

Росія має припинити підтримку бойовиків на Донбасі – позиція України в суді ООН

6 березня, 2017 14:45
УКРАЇНА/Росія має припинити підтримку бойовиків на Донбасі – позиція України в суді ООН
Зберегти
Вигляд
lead
Україна просить міжнародний суд ООН зобов’язати Росію припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.

Україна просить міжнародний суд ООН зобов’язати Росію припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.

Про це повідомляє кореспондент Громадського, який перебуває в Гаазі, де триває перший день усних слухань за позовом України проти Росії щодо запобіжних заходів стосовно РФ.

Українську делегацію очолює заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль. Україну також представляє Гарольд Хонджі Ко – професор міжнародного права Єльського університету та юридичний радник Державного Департаменту США 2009-2013 років, декан юридичної школи Єльського університету 2004-2009 років.

У ході свого виступу він навів дуже простий аргумент стосовно запобіжних заходів: «Якщо Росія не підтримує терористів, то вона нічого не втратить, якщо суд зобов’яже її припинити такі дії».

Окрім того, інтереси України представляє американська юридична фірма Covington & Burling.

Слухання триватимуть 4 дні, після чого суд повинен винести Наказ. Його можна очікувати від декількох тижнів до кількох місяців. Сьогодні свою позицію представляє Україна, завтра – Росія. 8 та 9 березня сторони будуть відповідати на аргументи, попередньо наведені одна одній .

Міжнародний суд ООН – головний судовий орган ООН. Суд складається з 15 суддів. Вони обираються Генеральною Асамблею та Радою Безпеки ООН, що голосують незалежно одна від одної.

Нагадаємо, Громадське проводило трансляцію засідання у Міжнародному суді ООН 6 березня з українським перекладом.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини