Росія може провести проти України кібероперації за допомогою нових інструментів.

Росія може провести проти України кібероперації за допомогою нових інструментів. 

Про це йдеться у письмовій доповіді директора Національної розвідки США Дена Коутса «Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США», яку він надав комітету Сенату з питань розвідки, де 13 лютого відбулися слухання, — передає «Радіо Свобода».

«Ми очікуємо, що Росія проводитиме зухваліші та більш руйнівні кібероперації наступного року, і дуже ймовірно використає нові інструменти проти України», — йдеться в документі.   

Американська розвідка очікує, що Росія спробує атакувати критичну інфраструктуру США.

«Наступного року російська розвідка та служби безпеки і надалі будуть атакувати критичну інфраструктуру США та їх союзників, та намагатимуться отримати закриту інформацію про політику США з комп'ютерних мереж США та НАТО», — зазначає розвідка.

У звітах ЦРУ йшлося про те, що за кібератакою вірусу NotPetya влітку 2017 року найімовірніше стояло російське Головне розвідувальне управління Міноборони Росії.

Атака вірусу NotPetya почалася 27 червня 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Раніше повідомлялося, що інформаційна система Міжнародного аеропорту «Одеса» зазнала хакерської атаки. СБУ попередила про нову масштабну кібератаку.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. Вірус також уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

 

Поділитись: