ENRU

Росія може вислати з країни ще 155 дипломатів США

Кремль може вислати ще 155 співробітників дипломатичних місій США у відповідь на суперечки щодо російської дипломатичної власності в США, в тому числі, закриття одного з американських генконсульств.

Про це заявив директор департаменту Північної Америки МЗС Росії Георгій Борисенко, повідомляють російські федеральні ЗМІ.

За його словами, вимагаючи раніше скоротити кількість американських дипломатів до 455 осіб, Росія враховувала співробітників постійного представництва при ООН в Нью-Йорку. Однак вони не займаються двосторонніми відносинами.

«Ми фактично пішли американцям назустріч. Оскільки вони це не оцінили, ми маємо повне право від цієї цифри 455 відняти ту кількість, яка відповідає числу співробітників нашого постійного представництва. Тоді чисельність американського персоналу в Росії повинна опуститися до рівня 300 осіб або нижче», – сказав Борисенко.

Нагадаємо, 30 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що 755  американських дипломатів повинні будуть покинути РФ.

Путін зробив таку заяву у відповідь на санкції проти РФ, які підтримав Сенат США. Перед цим законопроект з посиленням санкцій щодо трьох країн схвалила Палата представників.

31 серпня США відповіли на скорочення у Росії штату американських дипломатів. Вашингтон оголосив про вимогу закрити генконсульство Росії у Сан-Франциско. Крім того, США закликали зменшити кількість диппредставництв РФ у Вашингтоні та Нью-Йорку.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram