Росія може звернутися до Організації з безпеки і співробітництва в Європі через заборону телеканала «Дождь» в Україні.

Росія може звернутися до Організації з безпеки і співробітництва в Європі через заборону телеканала «Дождь» в Україні.

Про це повідомила представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

«Якщо ця інформація (про заборону трансляції «Дождя» — ред.) відповідає дійсності, ми обов'язково проінформуємо ОБСЄ», — написала вона у Facebook.

Водночас, як повідомляє «Дождь», гендиректорка каналу Наталія Сіндєєва заявила, що канал, зокрема при зображенні карти Росії та окупованого Криму, керувався виключно російським законодавством.

За її словами, відповідно до умов договорів з усіма провайдерами України, мовлення «Дождя» на всій території країни здійснюється через IP-з'єднання без прямої комерційної реклами.

Вона також зазначила, що після досягнення домовленостей з провайдерами 8 серпня 2016 року, претензій щодо змісту телеканалу «Дождь» не отримував.

Згідно з повідомленням Нацради з питань телебачення і радіомовлення, «Дождь» порушив українське законодавство у таких випадках:

1) демонстрація в ефірі (зокрема в передачі «Здесь и сейчас») і на сайті телеканалу карт, на яких територія Криму позначена як складова частина території Російської Федерації.

2) 12 серпня 2016 року в ефірі телеканалу було розміщено висловлювання кореспондента Володимира Роменського, що містять інформацію про визнання державного кордону між Кримом і Україною.

3) моніторинг, проведений 31 грудня 2016 року, виявив популяризацію правоохоронних органів держави-агресора у фільмах «О чем еще говорят мужчины» та «Быстрее, чем кролики».

4) журналісти «Дождя» відвідують Крим для висвітлення окремих подій, порушуючи українське законодавство.

Зауважимо, що в окупованому Росією Криму у березні 2014 року відключили мовлення українських телеканалів ще до проведення так званого «референдуму».

Нагадаємо, Нацрада заборонила російський канал «Дождь» через невизнання Криму українським.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile