УКРАЇНА

Росія намагається нав’язати законодавство по виборам на Донбасі — МЗС

УКРАЇНА/Росія намагається нав’язати законодавство по виборам на Донбасі — МЗС
Зберегти
Вигляд
lead
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі глав МЗС нормандської четвірки.

В Берліні не вдалося досягти консенсусу з російською стороною по ключовим поцизіям щодо виборів на Донбасі. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі глав МЗС нормандської четвірки.

«Ми не дійшли згоди. Російська сторона представила свої варіанти виборчого законодавства. Але я сказав пану Лаврову, що ми здатні самі написати українське законодавство, і ніякі поради нам не потрібні. Таким чином, в цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми працюватимемо над цим питанням надалі», — сказав Клімкін.

Клімкін поінформував, що на зустрічі озвучив все «недискусійні» для України аспекти.

«Я чітко сказав, що є питання, які відповідають як українському законодавству, так і критеріям ОБСЄ, які, в принципі, не повинні обговорюватися. Такі, як наприклад, доступ ЗМІ до передвиборної і виборчої кампаній. Або, наприклад, участь українських політичних партій , оскільки в цьому сенс політичного процесу»,— зазначив глава МЗС України.

В той же час, глава МЗС Росії Сєргєй Лавров заявив, що проведення виборів на Донбасі неможливо «без виконання ряду умов».

«Повинен бути закон про вибори, який буде узгоджений з Донецьком і Луганськом, в цьому ж пакеті повинно бути рішення про особливий статус Донбасу, як в формі закону, так і в формі поправки до Конституції, і звичайно ніякі вибори неможливі, поки не буде амністії», — цитує його слова «Інтерфакс».

Також, за словами Лаврова, Росія буде намагатись впливати на самоназвані «ЛНР» та «ДНР» для досягнення консенсусу.

Пов`язані новини