Агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомляє, що затриманий російськими спецслужбами в окупованому Криму Ридван Сулеманов зізнався в підготовці терактів на центральному автовокзалі та в аеропорту Сімферополя. 

Російське агентство стверджує, що Сулейманов розповів ФСБ, що в липні в Одесі зустрівся з вербувальником з ГУР Міноборони України «Павлом Миколайовичем», який дав йому завдання поїхати до Сімферополя і на центральному автовокзалі, а також в аеропорту знайти місце для закладки саморобних вибухових пристроїв.

Сулєйманов повідомив, що 29 липня приїхав до Сімферополя, «відвідав центральний автовокзал і аеропорт, де знайшов чотири місця для перспективної закладки саморобних вибухових пристроїв, докладно описав їх», — повідомляє ТАСС.

30 липня Сулєманов відправився в аеропорт Сімферополя, зробив п'ять фотографій і був затриманий правоохоронними органами. За його словами, в липні 2016 року в Одесі він отримав «завдання поїхати до Сімферополя і знайти місця для закладки вибухових пристроїв. Критеріями закладки повинні були бути важкодоступність, легкість закладки, а також велика кількість людей».  

На відеозаписі Сулеманов також повідомляє, що проживає в Запоріжжі і був завербований в жовтні 2015 року, отримавши псевдонім «Юзеф». Вербувальник «Павло Миколайович» пояснив, що його завдання полягатиме в тому, щоб збирати на території Криму військову інформацію і передавати йому.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

У четвер підконтрольний окупаційній владу Криму суд Сімферополя обрав Панову запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту.

Разом з тим, правозахисники не мають доступу до затриманого Панова.

Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile