Гуманітарна пауза в сирійському місті Алеппо, яку запровадила Росія, продовжена до 24 жовтня. Про це заявив постійний представник Росії при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях в Женеві Алєксєй Бородавкін, повідомляє федеральна агенція ТАСС.

«Ситуація в Алеппо завдяки зусиллям Дамаска і Москви може змінитися до кращого. З гуманітарних міркувань там об’явлена гуманітарна пауза, яка вже продовжена до понеділка, а може бути продовжена і в подальшому, якщо зі сторони «Джебхат ан-Нусри» і інших опозиційних угруповань, що до неї долучені, не буде порушуватися режим тиші», — зазначив Бородавкін.

Дипломат підкреслив, що сирійські та російські військові зробили «все можливе», щоб забезпечити вихід зі східного Алеппо цивільного населення, евакуювати поранених і дати можливість піти бійцям опозиційних сил.

За його словами, на гуманітарну паузу у Східному Алеппо і інші гуманітарні заходи «відповідають вогнем».

«Буквально вчора були поранені три російських офіцера, снайперському вогню піддаються коридори, якими мають виходити мирні мешканці. Всередині Алеппо тих, хто намагається перечити бойовикам і заохочувати евакуацію х цієї частини міста, по-звірячому вбивають», — сказав російський представник.

«І все це наші, дозвольте сказати, партнери в Раді ООН з прав людини не помічають, не хочуть помітити, спеціально, навмисно замовчують це», — зазначив Бородавкін.

Виступи представників ряду західних країн і держав Персидської затоки на спеціальній сесії Ради з прав людини, що проходить в Женеві, Бородавкін розцінив як «інформаційну війну проти Дамаска і Москви».

Нагадаємо, 21 жовтня представник з прав людини в ООН Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудари по східному Алеппо в Сирії є «злочином історичного масштабу».

Сирійські урядові війська за підтримки повітряних сил ЗС РФ у вересні почали штурм Алеппо, частину якого утримують повстанці і бойовики ісламістських угруповань.

Країни ЄС назвали бомбардування в Алеппо воєнним злочином. 

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

18 жовтня Міноборони РФ оголосило про припинення авіаударів по Алеппо до завершення так званої «гуманітарної паузи», призначеної на 20 жовтня. 20 жовтня дію «гуманітарної паузи» продовжили на чотири дні. Під час «гуманітарної паузи», заявив міністр оборони Росії, бойовики зможуть покинути Алеппо. 

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Поділитись: