Війна

Росія не погодилася на пропозиції України щодо «режиму тиші» на Донбасі – Оліфер

13 червня, 2018 19:52
Війна/Росія не погодилася на пропозиції України щодо «режиму тиші» на Донбасі – Оліфер
Зберегти
Вигляд
Російська сторона у Тристоронній контактній групі не погодилася на пропозиції України стосовно виконання безпекового блоку Мінських угод.

Російська сторона у Тристоронній контактній групі не погодилася на пропозиції України стосовно виконання безпекового блоку Мінських угод.

Про це повідомила прес-секретарка представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

«Насамперед йдеться про припинення вогню; відведення важких видів озброєнь; створення в районі населеного пункту Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ та Саханка ділянки, вільної від тяжкого озброєння; всебічний і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО», — написала вона.

Оліфер додала, що Україна також внесла пропозицію щодо створення безпекових зон уздовж підконтрольної бойовикам ділянки українсько-російського кордону.

«Однак вони (пропозиції — ред.) категорично не були сприйняті в першу чергу російською стороною», — наголосила вона.

Крім того, Оліфер зазначила, що Україна готова до компромісів для звільнення заручників, утримуваних Росією та бойовиками самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Також вона розповіла, що бойовики зірвали ремонтні роботи компанії «Vodafone Україна» на непідконтрольній території.

«Ми закликаємо представників ОРДЛО створити необхідні умови для ремонтних бригад. Сталого мобільного зв'язку потребують мільйони мирних мешканців по обидва боки лінії розмежування», — резюмувала Оліфер.

Раніше Оліфер заявила, що у Мінську триває робота зі звільнення заручників на Донбасі.

Як повідомлялося, у Путіна вперше заявили, що питання утримуваних у Росії українців треба розглядати в Мінську.

Представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко заявила, що Україна готова передати 23 засуджених росіян для розблокування процесу звільнення українців.

 

Пов`язані новини