Засудженого в Росії за шпигунство співробітника естонської Поліції безпеки Естона Кохвера обміняли на колишнього офіцера головної спецслужби Естонії Олексія Дрессена, засудженого за передачу секретної інформації ФСБ.

Обмін відбувся 26 вересня 2015 на прикордонному КПП "Кунічина гора" в Псковській області на мосту через річку Піуза.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на ФСБ. Національне радіо Естонії також повідомило про обмін.

Проте ані російське, ані естонське МЗС поки офіційно не коментували це повідомлення.

19 серпня Псковський обласний суд засудив Кохвера до 15 років в'язниці за шпигунство. За даними ФСБ Росії, Кохвер був затриманий 5 вересня 2014 у Псковській області при проведенні агентурної операції.

У свою чергу, поліція безпеки Естонії стверджує, що Кохвер був захоплений озброєними людьми на естонській території і вивезений до Росії.

На початку вересня адвокат Кохвера повідомив, що його підзахисний відмовився оскаржувати вирок, зазначивши, що таке рішення може бути пов'язано зі спробою врегулювати ситуацію на більш «високому рівні».

Дрессен був засуджений естонським судом до 16 років в'язниці за шпигунство на користь Росії в 2012 році. Його дружина Вікторія була визнана винною в пособництві і отримала шість років в'язниці умовно.

Дрессен працював в естонській поліції безпеки з 1993 року, був визнаний винним в передачі російським спецслужбам секретних документів за винагороду.

/ фото rferl.org

hromadske.tv

Поділитись: