Росія підробила супутникові знімки, що стосувались збитого на Донбасі МН17 – розслідування

default/Росія підробила супутникові знімки, що стосувались збитого на Донбасі МН17 – розслідування
Зберегти
Вигляд

Міністерство оборони Росії на брифінгу в липні минулого року показало підроблені супутникові зображення, щоб звинуватити Україну у катастрофі лайнера МН17.

Про це йдеться у розслідуванні британського сайту Bellingcat.

Зокрема, на брифінгу Міноборони РФ продемонструвало знімки, що мали показати відсутність самохідної пускової установки «Бук» на українській військовій базі на північ від Донецька 17 липня.

 

Також знімки мали показати, що дві установки «Бук» та українська бойова машина знаходилися на південь від села Зарощенське. 

Однак дослідники виявили, що усі знімки зазнали змін.

За допомогою методу перевірки рівня помилок вдалося встановити, що хмара у лівій частині першого зображення була додана штучно під час його редагування. Насправді знімок був зроблений з 1 червня 2014 року до 18 червня 2014 року, тобто щонайменше за місяць до падіння літака.

Це вдалося встановити за допомогою порівняння із супутниковими знімками карт Google. На місці хмари на зображенні насправді знаходилась лісопосадка, яку вирубали ще до дати авіакатастрофи.

Другий знімок, представлений російським Міноборони, також був відредагований.

Порівняння ландшафту на фото із супутниковими знімками з Google Earth показало, що знімок був зроблений раніше 15 липня, тобто до падіння Боїнга.

Крім того, метод перевірки рівня помилок виявив, що зображення військової техніки на ньому дуже відрізняються від навколишніх елементів ландшафту, що означає, що фото піддавалося цифровому редагуванню.

«З високою ймовірністю можна стверджувати, що значна частина змісту кожного зображення піддалася цифровому редагуванню. Фото піддалися цифровому редагуванню за допомогою ПЗ Adobe Photoshop CS5», – йдеться у матеріалі.

«Встановлено, що всі три супутникові знімки були зроблені до 17 липня 2014 року. Ймовірність того, що МО РФ випадково неправильно датувало опубліковані фотографії, можна виключити. 21 липня 2014 року Міністерство оборони Російської Федерації представило світовій громадськості відредаговані і хибно датовані супутникові знімки, щоб звинуватити українську армію в збитті MH17», – стверджують дослідники.