Життя

Росія планує розпочати будівництво Керченського мосту у вересні 2015 року

Життя/Росія планує розпочати будівництво Керченського мосту у вересні 2015 року
Зберегти
Вигляд

Узгоджений проект мосту через Керченську протоку до незаконно анексованого Криму направлено на експертизу. Про це заявив генеральний директор компанії «Институт Гипростроймост – Санкт-Петербург», що розробляла проект, Ілля Рутман, повідомляє РБК.

За умовами державного контракту, компанія мала до 30 червня завершити всі проектні роботи, зазначив Рутман.

Згідно з російським законодавством, експертну оцінку мають надати протягом двох місяців, тому представник компанії-забудовника «СТМ-Мост», що входить до групи «Стройгазмонтаж», сподівається, що будівництво розпочнеться відразу після отримання позитивного експертного висновку. Тобто, розпочати роботи можуть у вересні цього року.

У ході проектування концепція мосту значно змінилася, – розповів Ілля Рутман. Тепер перехід складається з паралельних автомобільної та залізничної секцій. На автомобільній секції дорога буде складатися з 4-х смуг, по яких можна буде їхати зі швидкістю до 120 км/год. Пропускна здатність траси – до 40-ка тисяч автомобілів на добу.

Залізнична секція буде включати дві колії з максимальною швидкістю руху 160 км/год.

Міст починається на Таманському півострові, проходить по дамбі на острів Тузла і перетинає Керченську протоку.

Як повідомлялося, у березні минулого року Владімір Путін заявив про необхідність побудувати автомобільний та залізничний міст через Керченську протоку. На всі роботи, пов’язані з будівництвом, заплановано виділити не більше 228.3 млрд. рублів і закінчити зведення мосту мають до кінця 2018 року.

30 січня 2015 року прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження про призначення єдиним виконавцем державного замовлення з будівництва мосту через Керченську протоку компанію «Стройгазмонтаж», що належить російському олігарху і соратнику Владіміра Путіна Аркідію Ротенбергу.

/ інфографіка rbc.ru

Пов`язані новини