Політика

Росія погрожує Україні судом у разі невиплати тримільярдного боргу

Політика/Росія погрожує Україні судом у разі невиплати тримільярдного боргу
Зберегти
Вигляд

Росія подасть до суду у випадку невиплати Україною $3 млрд до 20 грудня цього року, які позичив екс-президент Віктор Янукович.

Про це заявили у прес-центрі Міністерства фінансів Росії, передає російське державне агентство ТАСС.

Зокрема у російському відомстві заявили, що уряд США офіційно відмовив РФ надати гарантії по боргу України.

«У цьому зв'язку нам не залишається нічого іншого, окрім як подати до суду на Україну в разі невиконання позичальником своїх зобов'язань у повному обсязі 20 грудня поточного року, що означатиме суверенний дефолт України», - заявили в міністерстві.

Зокрема у Мінфіні РФ заявляють, що наразі «є ризики неотримання чергового траншу від України, оскільки бюджет країни на 2016 рік ще не ухвалений».

У листопаді президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія запропонувала Україні розстрочити виплату боргу по газу на 2016-2018 роки під гарантії США і Євросоюзу. Водночас в українському Міністерстві енергетики заявили, що офіційної пропозиції від російського лідера так і не надходило.

Росія була єдиною країною, яка не погоджувалася на реструктуризацію українського боргу у $3 млрд. Однак, як наголошувала міністр фінансів України Наталія Яресько, РФ не могла вимагати для себе кращих вимог, аніж решта кредиторів, тому що єврооблігації, в яких країна надала борг у $3 млрд, це не кредит від російського уряду, країна може їх продати.

Пов`язані новини