Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши російсько-американський Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши російсько-американський Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела в адміністрації президента США.

За даними видання, у Росії є два дивізіони заборонених договором крилатих ракет. Один з них знаходиться на полігоні Капустін Яр в Астраханській області. Друий в грудні 2016 року було перекинуто на іншу військову базу, яку — не уточнюється.

Американські чиновники вважають, що це ракети SSC-X-8. Тепер, зазначає видання, з назви прибрали «X», який вказує на те, що ракета знаходиться в стадії розробки.

У кожному дивізіоні чотири мобільні пускові установки і великий запас ракет. Пускова установка при цьому нагадує установку для ракетних комплексів «Іскандер», які дозволені договором.

The New York Times зазначає, що адміністрація президента США Барака Обами наполягала на неприпустимості тестування ракети, проте Росія продовжила розгортання повністю автоматизованої бойової системи.

У 2014 році адміністрація Обами звинувачувала Росію в порушенні Договору в зв'язку з випробуванням балістичної ракети середньої дальності класу «земля-земля».

У Москві ж звинувачення називали голослівними.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році.

Сторони зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати крилаті, а також балістичні ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) і малої (від 500 до 1000 кілометрів) дальності.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: